Vi bruger cookies til statistik som en del af vores arbejde for at lave en god hjemmeside. Hvis du ikke siger "nej tak til cookies", antager vi, at du accepterer vores cookie politik.

Klik "her" for at se vores cookiepolitik.

 

Faste aktiviteter

Holdoversigt fordelt på dage

Bemærk, at der kan være hold der mødes hver 14 dag. Der tages ikke forbehold for ferieperioder på holdne.

Kom ned i Aktivitetscentret for mere konkret om holdne.

Alle dage

Billard

08.30-16.00

Billardsalonen

Oasen

09.00-15.00

Lav Riddersal

Kate

 Mandag

Step

08.45-09.30

Gymnastiksalen

Kimie

Gymnastik 1

09.45-10.45

Gymnastiksalen

Selvkørende

Gymnastik 6

10.45-11.30

Gymnastiksalen

Selvkørende

Keramik

10.00-14.00

Kælder

Kirsten Bohse

Flettede tasker 1

11.00-15.00

Høj Riddersal

Ritva Saarinen

Line danse

11.30-12.30

Gynmastiksalen

Lis & Steen

Line dance

13.00-14.00

Gymnastiksalen

Lis & Steen

 Tirsdag

Cirkeltræning  08.45-09.30 Gymnastiksalen Kimie
Cirkeltræning  09.40-10.20 Gymnastiksalen Kimie

Akvarel / Tegning

10.00-13.00

Blåt Lokale

Kirsten Larsen

Edb / Data 1

10.00-12.00

Data/debat lok.

Jens & Flemming

Håndarbejde

09.30-13.00

Høj Riddersal

Mona Dall

Værksted (smed)

09.30-12.00

Værkstedet

Ib Christensen

Sølvsmykker

9.30-12.00

Høj Riddersal

Odd Forsberg Lige uger.

 

Onsdag

Udstræk & Afspænding

10.30-11.15

Gymnastiksalen

Kate

Gymnastik 4

09.30-10.15

Gymnastiksalen

Kirsten Larsen

Stolegymnastik 11.30-12.00 Gymnastiksalen Kimie

Kreativitet

12.00-15.00

Høj Riddersal

Grete Knudsen

   

Litteratur

10.30-12.00

Våbenhuset li.u

Kirsten Larsen

Onsdagsmaler

09.30-14.00

Blåt lokale

Ingrid Tørnsø

Stavgang

10.00-11.30

V. Reception

Selvkørende

Strik

10.00-12.00

Høj Riddersal

Lilly Glenning

Slidgigtstræning

8.30-09.15

Gymnastiksalen

Grete Knudsen

 

Torsdag

Akrylmaling

10.00-13.00

Blåt lokale

Inger-Lise Nielsen

Smykkehold

10.00-12.00

Høj Riddersal

Selvkørende

Debat 1

12.30-14.00

Debat lokale

Grete Jensen

Gymnastik 5

10.00-10.45

Gymnastiksalen

Lone Fengler

Linedance 3

11.15-12.15

Gymnastiksalen

Lis Madsen/ Steen Andersen

Linedance 4

12.30-13.30

Gymnastiksalen

Lis Madsen/ Steen Andersen

Patchwork 1

10.00-13.30

Høj Riddersal

Jane Johansen lige uger

Sang

13.30-14.30

Høj Riddersal

Effekt

09.00-09.45

Gymnastiksalen

Kimie

Debat 2

10.30-12.00

Våbenhuset

Tyge Henriksen

 

Fredag

Hobby m. div.

09.30-14.00

Høj Riddersal

Merete Johansen

Puls med afspænding 09.00-10.00 Gymnastiksalen Kimie

Flittige hænder

09.30-14.30

Høj Riddersal

Laila Larsen

Gymnastik 11.15-12.00 Gymnastiksalen Kimie

Glas

10.00-13.00

Kælderen

Selvkørende

Seniordans

12.15-13.45

Gymnastiksalen

Birthe Jørgensen

Stolegymnastik

10.30-11.15

Gymnastiksalen

Anker Hugger