Holdoversigt i Aktivitetscentret

Bemærk at der kan forekomme ændringer på holdoversigten, samt at der ikke er taget forbehold for ferie og arrangementer.

Her er der en oversigt over vores aktiviteter

Her kan du aflæse hvilke hold der er aktuelle, hvilke hold der ikke er startet op endnu, og hvilke hold der er gået på sommerferie 😊

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Step styrke kl. 9.00-10.00

Gymnastiksalen

Jimmy

Starter op d. 6. juli

Cirkeltræning kl. 08.45-09.30

Gymnastiksalen

Mangler holdinstruktør

Slidgigtstræning kl. 08.45-09.30

Gymnastiksalen

Grete & Sulami

Er ikke i huset endnu, kun dage med dårligt vejr

Effekt (skifter navn til Step Styrke) Kl. 08:45-09:45

Gymnastiksalen

Jimmy

Starter op d. 9. juli

Puls med Afspænding kl. 09.00-10.00

Gymnastiksalen

Mangler holdinstruktør

 

Keramik kl. 10.00-12.00

Ydre kælder

Kirsten

Cirkeltræning kl. 09.40-10.20

Gymnastiksalen

Mangler holdinstruktør

Gymnastik 4 kl. 09.45-10.30

Gymnastiksalen

Kirsten

Sommerferie til august

Patchwork (lige uger) kl. 10.00-13.00

Høj Riddersal

Jane

Holder sommerferie til august

Hobby med diverse kl. 09.30-12.30

Høj Riddersal

Merethe

Holder sommerferie

Gymnastik 2 kl. 10.45-11.30

Gymnastiksalen

Birthe

Værkstedet kl. 09.30-11.30

Værkstedet (er ikke i værkstedet pt)

Ib

Malerne kl. 09.30-14.00

Det blå lokale

Ingrid

Er ikke startet op endnu

Gymnastik 5 kl. 10.00-10.45

Gymnastiksalen

Lone

Holder sommerferie til d. 13. august

Glas kl. 10.00-13.00

Ydre kælder

Ellen

Er ikke startet op endnu

Flettede tasker kl. 11.00-15.00

Høj Riddersal

Mangler holdinstruktør

Håndarbejde kl. 09.30-13.00

Høj Riddersal

Mona

Strik kl. 10.00-12.00

Høj Riddersal

Lilly

Smykker kl. 10.00-12.30

Høj Riddersal

Sulami

Stolegymnastik kl. 10.30-11.15

Gymnastiksalen

Anker & Margith

Starter op d. 3. juli

Linedance kl. 11.30-12.30

Gymnastiksalen

Lis og Steen

Keramik kl. 10.00-13.00

Ydre Kælder

Lis

Stavgang kl. 10.00-11.30

Udenfor

Birthe

Debat 2 kl. 10.30-11.30

Lav Riddersal

Tyge

Holder sommerferie til august

Kondition & Balance kl. 11.15-12.00

Gymnastiksalen

Mangler holdinstruktør

Linedance kl. 13.00-14.00

Gymnastiksalen

Lis og Steen (begynder hold)

Holder sommerferie

Akvarel kl. 10.00-13.00

Det blå lokale

Holder sommerferie til august

Udstræk & Afspænding kl. 10.45-11.30

Gymnastiksalen

Solvejg

Starter d. 12. august

Akrylmaling kl. 10.30-13.00

Det blå lokale

Inger Lise

Er ikke startet op endnu

Seniordans kl. 12.15-14.15

Gymnastiksalen

Birthe

Starter ikke op foreløbig (danser tæt)

 

Computer kl. 10.00-12.00

Lav Riddersal

Jørgen, Jens, Flemming

Holder sommerferie til september

Systue kl. 10.00-12.00

Høj Riddersal

Marianne

Petanque/dart kl. 11.00-13.00

I haven/ved elevatoren

Laurits

 

 

 

Sjælesamtaler kl. 10.00-11.00

Høj Riddersal (går rundt)

Jakob

Holder sommerferie i uge 28+29

Litteratur (ulige uger) kl. 10.30-12.00

Lav riddersal

Kirsten

Linedance kl. 11.15-12.15

Gymnastiksalen

Lis og Steen

Holder sommerferie

 

 

 

Stolegymnastik kl. 11.45-12.15

Gymnastiksalen

Margit

Starter d. 8. juli

Linedance kl. 12.30-13.30

Gymnastiksalen

Lis og Steen

Pt. Ude af huset, Spurvegården

 

 

 

 

Kreativitet kl. 12.00-15.00

Høj Riddersal

Grete

Debat 1 kl. 12.45-14.15

Våbenhuset

Grete

 

 

 

Seniorcafe kl. 13.00-14.00

Våbenhuset

Joan

Rådgivning 4. tors. Kl. 13.00-15.00

Datalokale

Per Er ikke startet op endnu

 

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

 

 

 

Alle dage

Billard

08:30-15:00

Oasen

10.00-15.00

 

Mandag

Step Styrke

08.45-09.30

Keramik

10.00-12.00

Gymnastik 2

10.45-11.30

Flettede tasker

11.00-15.00

Line Dance

11.30-12.30

Line Dance (begynder)

13.00-14.00

 

Tirsdag

Cirkeltræning

08.45-09.30 & 09.40-10.20

Værkstedet

09.30-11.30

Håndarbejde

09.30-13.00

Keramik

10.00-13.00

Akvarel

10.00-13.00

Computer

10.00-12.00

Sjælesamtaler

10.00-11.00

 

Onsdag

Slidgigtstræning

08.45-09.30

Gymnastik 4

09.45-10.30

Malerne

09.30-14.00

Strik

10.00-12.00

Stavgang

10.00-11.30

Udstræk og Afspænding

10.45-11.30

Litteratur (ca. ulige uger)

10.30-12.00

Stolegymnastik

11.45-12.15

Kreativitet

12.00-15.00

Seniorcafe

13.00-14.00

 

Torsdag

Effekt

09.00-09.45

Patchwork (lige uger)

10.00-13.00

Gymnastik 5

10.00-10.45

Smykker

10.00-12.30

Debat 2

10.30-11.30

Akrylmaling

10.30-13.00

Petanque/Dart

11.00-13.00

Line Dance

11.15-12.15 & 12.30-13.30

Debat 1

12.30-14.00

Rådgivning d. 4. tors. i mdr.

13.00-15.00

 

Fredag

Puls med Afspænding

09.00-10.00

Hobby med diverse

09.30-12.30

Flittige hænder

09.30-14.30

Glas

10.00-13.00

Stolegymnastik

10.30-11.15

Kondition og Balance

11.15-12.00

Seniordans

12.15-14.15