Holdoversigt i Aktivitetscentret

Bemærk at der kan forekomme ændringer på holdoversigten, samt at der ikke er taget forbehold for ferie og arrangementer.

Her er der en oversigt over vores aktiviteter

Her kan du aflæse hvilke hold der er aktuelle, hvilke hold der ikke er startet op endnu, og hvilke hold der er gået på sommerferie 😊

 

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Step styrke kl. 9.00-10.00

Gymnastiksalen

Jimmy

 

 

Slidgigtstræning kl. 08.45-09.30

Gymnastiksalen

Grete & Sulami

 

Step Styrke Kl. 08:45-09:45

Gymnastiksalen

Jimmy

 

Cirkeltræning kl. 08.45-09.45

Gymnastiksalen

Dorthe

 

 

Keramik kl. 10.00-12.00

Ydre kælder

Kirsten

Cirkeltræning kl.09.00-10.00

Gymnastiksalen

Lone

Gymnastik 4 kl. 09.45-10.30

Gymnastiksalen

Kirsten

 

 

Hobby med diverse kl. 09.30-12.30

Høj Riddersal

Merethe

 

Gymnastik 2 kl. 10.45-11.30

Gymnastiksalen

Birthe

Værkstedet kl. 09.30-11.30

Værkstedet (er ikke i værkstedet pt)

Ib

Malerne kl. 09.30-14.00

Det blå lokale

Ingrid

 

Gymnastik 5 kl. 10.00-10.45

Gymnastiksalen

Lone

 

Glas kl. 10.00-13.00

Ydre kælder

Ellen

 

Fri håndarbejde kl. 11.00-15.00

Høj Riddersal

Connie

Håndarbejde kl. 09.30-13.00

Høj Riddersal

Mona

Strik kl. 10.00-12.00

Høj Riddersal

Lilly

Smykker kl. 10.00-12.30

Høj Riddersal

Sulami

Stolegymnastik. Hold 1.

Kl. 10.30-11.15

Gymnastiksalen

Anker & Margith

Linedance kl. 11.30-12.30

Gymnastiksalen

Lis og Steen

Keramik kl. 10.00-13.00

Ydre Kælder

Lis

Stavgang kl. 10.00-11.30

Udenfor

Birthe

Debat 2 kl. 10.30-11.30

Lav Riddersal

Tyge

 

Stolegymnastik. Hold 2.

Kl.11.15-12.00

Gymnastiksalen

Anker & Margith

Linedance kl. 13.00-14.00

Gymnastiksalen

Lis og Steen (begynder hold)

 

Akvarel kl. 10.00-13.00

Det blå lokale

 

 

Akrylmaling kl. 09.30-13.00

Det blå lokale

Inger Lise

 

 

 

Computer kl. 10.00-12.00

Lav Riddersal

Erling og Erik

 

Systue kl. 10.00-12.00

Høj Riddersal

Marianne

Petanque/dart kl. 11.00-13.00

I haven/ved elevatoren

Laurits

 

 

 

Sjælesamtaler kl.11.30-12.30

Høj Riddersal (går rundt)

Mette Ladefoged

 

Litteratur (lige uger) kl. 10.30-12.00

Lav riddersal

Kirsten

Linedance kl. 11.15-12.15

Gymnastiksalen

Lis og Steen

 

 

 

 

Stolegymnastik kl. 11.45-12.15

Gymnastiksalen

Margit

Linedance kl. 12.30-13.30

Gymnastiksalen

Lis og Steen

Pt. Ude af huset, Spurvegården

 

 

 

 

Kreativitet kl. 12.00-15.00

Høj Riddersal

Grete

Debat 1 kl. 12.45-14.15

Våbenhuset

Grete

 

 

 

 

Rådgivning 4. tors. Kl. 13.00-15.00

Datalokale

Per

 

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

Billard kl. 08:30-15:00

 

 

Alle dage

Billard

08:30-15:00

Oasen

10.00-15.00

 

Mandag

Step Styrke

08.45-09.30

Keramik

10.00-12.00

Gymnastik 2

10.45-11.30

Fri håndarbejde

11.00-15.00

Linedance letøvet

11.30-12.30

Linedance (begynder)

13.00-14.00

 

Tirsdag

Cirkeltræning

09.00-10.00

Værkstedet

09.30-11.30

Håndarbejde

09.30-13.00

Keramik

10.00-13.00

Akvarel

10.00-13.00

Computer

10.00-12.00

Sjælesamtaler

11.30-12.30

 

Onsdag

Slidgigtstræning

08.45-09.30

Gymnastik 4

09.45-10.30

Malerne

09.30-14.00

Strik

10.00-12.00

Stavgang

10.00-11.30

Litteratur (lige uger)

10.30-12.00

Stolegymnastik

11.45-12.15

Kreativitet

12.00-15.00

Seniorcafe

13.00-14.00

 

Torsdag

Step Styrke

08.45-09.45

Gymnastik 5

10.00-10.45

Smykker

10.00-12.30

Debat 2

10.30-11.30

Akrylmaling

09.30-13.00

Petanque/Dart

11.00-13.00

Linedance

11.15-12.15 & 12.30-13.30

Debat 1

12.30-14.00

Rådgivning d. 4. tors. i mdr.

13.00-15.00

 

Fredag

Cirkeltræning

08.45-09.45

Hobby med diverse

09.30-12.30

Flittige hænder

09.30-14.30

Glas

10.00-13.00

Stolegymnastik

10.30-11.15

Kondition og Balance

11.15-12.00